Size Uygun Dekorasyon Tarzınızı Seçin

Paylaş
 

Merhaba sevgili bayanlar,  dekorasyonda keskin hatlar belirlemek hatalı olsa da dekorasyon tarzlarını tanımayan takipçilerimize iç mekan dekorasyon ile ilgili belirleyici özellikleri kısaca paylaşmak istedim.
Modern Dekorasyonu Tarzı
Modern  iç dekorasyonu son yıllarda en çok tercih edilen dekorasyonların başında gelir. Modern bir ev dekorasyonu için ne tür mobilya ve aksesuar seçenekleri yapmanız gerektiği hakkında bilginiz yoksa kısaca değinelim. Öncelikle modern bir iç mekanın en büyük özelliği şıklığın ve sadeliğin bir arada olmasıdır. Modern iç mekanlar , gereksiz ayrıntılardan kurtulmuş ve ufak aksesuarlar ile hareket sağlanmış oldukça rahat alanlardır. Modern tarz mobilya seçimlerinde daha çok fonksiyonel ve rahat mobilya tasarımlarına yer vardır. Renklerde başta beyaz olmak üzere siyah renkte oldukça fazla kullanılmakla beraber krem, gri ve tonları, kırık beyaz, bej renkleri hakimdir. Fakat modern bir iç mekan için kontrast seçimler oldukça önemlidir. Açık renk dizayn edilmiş iç mekanda kırmızı, mor, turuncu ve sarı gibi zıt renkler seçilerek iç mekanda ki sıradanlık ortadan kaldırarak hareket sağlanır. Örneğin koltuklar açık renklerde seçilirken yastık ve aksesuarlarda canlı kontrast renkler tercih edilebilir. Modern tarz iç mekanda aydınlatma ürünlerinde en çok tercih edilen lambader aydınlatmalar diyerek sizi modern dekore edilmiş iç mekan tasarımları ile baş başa bırakıyorum.

Minimalist Dekorasyonu Tarzı
Minimalist mekanlar açık renklerin hakim olduğu ve beyaz rengin mutlaka var olduğu ferah mekanlardır. Basit, sade, düz çizgilere sahip seçenekler minimal tarzı yansıtır. Mobilya seçiminden halı seçimine kadar düz ve açık çizgilere sahip ürünler seçilmelidir. Mobilya seçimlerinde daha çok lake ürünler tercih edilir.Minimal mekanlarda genelde yerden ve masa üstü aydınlatmalar kullanılır. Minimal tarz mekanda çok fazla aksesuar kullanılmaz.

RESİMLERİ DAHA DETAYLI GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜZERLERİNE TIKLAYINIZ…


Country Dekorasyonu Tarzı
Mavi ve beyazın oldukça fazla kullanıldığı rahat mobilyaların tercih edildiği dekorasyon tarzıdır. Yastık ve minderlerin kullanıldığı Country tarzında kumaş seçimi dokular doğal pamuklu desenleri ise daha çok çizgili, kareli, çiçekli ve ekose desenlere yer verilir. Genellikle mobilyalarda eskitme kullanılır ve halı seçimleri küçüktür. Rahatlığına düşkün biri iseniz bu tarz tam size göre ne dersiniz?
Klasik Dekorasyonu Tarzı
Klasik tarz iç mekanlarda öne çıkan mobilyalarda ve aksesuar seçimlerinde işçiliğin oldukça fazla kullanılmasıdır. Gösterişli ve ihtişam bu tarzı anlatan en iyi iki kelimedir. Bol aksesuar ve dikkat çeken işçilikli avizelerden hoşlanıyorsanız klasik tarz iç mekan görsellerini mutlaka incelemelisiniz.

Bohem Dekorasyonu Tarzı
Birbiri ile uyumsuz desenlerin kullanıldığı geleneklerden uzak bir tarzdır. Yaratıcı ve sanatsal bir etki sağlayan bu dekorasyon tarzını farklı bir iç mekan arayışında olan dekorasyon tutkunları uygulayabilir diye düşünüyorum ne dersiniz?

Bu yazı 1431 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM