Pratik Makyaj Teknikleri

Paylaş
 

L’OREAL PARİS MAKYAJ ARTİSTİ ALİ RIZA ÖZDEMİR, MESLEĞİNİN SIRLARINI PAYLAŞTI. KOLAYTEKNİKLERLE MAKYAJDA ETKİLİ SONUÇLAR YARATMANIN PÜF NOKTALARINI ONDAN DİNLEYİN.

KUSURSUZ YÜZ HATLARI
Biraz makyaj hilesiyleyüz hatlarını daha mükemmel göstermek mümkün. Yüz kontürleme konusunda en can alıcı tüyo şu: Fondöteninizin birton koyusu bir pudra ile elmacık kemiğinin altından, alın kenarlarına ve burnunuza gölgelendirme yapın. Böylece yüz hatlarınızı ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmış olacaksınız.

CİLDİ MAKYAJA HAZIRLAMAK İÇİN
Makyajın cildinizde çok daha iyi durmasını istiyorsanız, temizliği ve nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Makyaj bazları da cildi makyaja hazırlamak için ideal. İyi bir bazla daha iyi sonuçlar alırsınız.

DOĞRU FONDÖTENİ SEÇEBİLMEK
Fondöten seçerken olmazsa olmaz altın kural, cilt rengine en yakın fondöteni bulmaktır. Bazen cildinizde kızarıklıklar yada renk eşitsizlikleri olabilir, bu durumda boyun, dekolte ya da bilek içi rengini bazalin.

DOĞAL IŞILTI SAĞLAMAK
Makyajdan önce mutlaka cildi canlandıracak baz ürün kullanın. L’Oréal Paris Lumi Magique Base bu konuda çok başarılı. Makyajı tamamladıktan sonra ise metalik far yada allıkla küçük ışık oyunları yapabilirsiniz. Özellikle elmacık kemiği üstü, burun, göz pınarları, kaş dibi, boyun ve dekoltede… Doğal görünen makyaj İçin benim en büyük yardımcım fırçalar. Renkleri çok net vurgulamak yerine fırçalarla doğal geçişler yapıyorum. Böylece daha yumuşak birgörünüm yakalıyorum.
Pratik Makyaj Tekniklerini Görebilmek İçin Fotoğrafların Üzerine Tıklayınız

Bu yazı 1407 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM