Oleg Cassini Prenses Koleksiyonu

Paylaş
 

Prenseslere layık gelinlik ve abiye modelleri tasarlayan Oleg Cassini, tasarımlarını kendine öz tasarlamasının yanı sıra markasının ismini kendi ismini koymuştur. 2015 Gelinlik modellerini tarz sahibi kadınların beğenisine sunmuştur. Monako Prensesi Grace Kelly’ den, First Lady Jacqueline Kennedy’ye sayılamayacak kadar stil yıldızına tasarladığı modellerle, ismini moda dünyasına altın harflerle yazdırdı. Modayı seven hoş kadınların tercihi olmaya devam eden Oleg Cassini markasının muhteşem prenseslere dönüştüren 2015 koleksiyonuyla bizlerle!

Romantik Dönem

 Moda prensesinin tarzının oluşmasında büyük katkısı olan Grace Kelly, Oleg Cassini ile tutkulu aşk yaşayıp bir müddet nişanlı kaldılar. Nişanlı kaldığı Grace Kelly ile aşkının başlaması ilk görüşte aşk misali! Grace Kelly’i ilk gördüğünde aşık olan Oleg Cassini, aklını başından alan bu kadından esinlenerek tasarladığı modellerle, onun star ikonu şekline gelmesinde başlıca etkilerken aynı zamanda moda tarihinde güçlü ve sistematik bir iz bıraktı. Bu etkileyici ve görkemli aşktan etkilenerek hazırlanan 2015 Oleg Cassini gelinlik ve abiye koleksiyonunda olan tüm kıyafetler de bu romantizm kokan dönemin izlerine rastlamak oldukça mümkün.

Resimleri Büyük Görebilmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Hayallerimdeki gibi

Günümüzdeki gelin adaylarının en mutlu olacakları anlardan biri olan düğün, onlar için bir hayli önemlidir. Dönemin gelinlik konusunda en popüler tasarımcısı Oleg Cassini, gelin adayların bu güzel ve anlamlı gününde yalnız bırakmıyor. Tasarlanan muhteşem gelinlikler, sanki giyecek olan gelin adaylarını mutlu etmek için hazırlanmış. Teması aşk ve romantizm olan düğünlerin tamamlanmasını sağlayan dantel, birlikte kullanılan aplike, tül ve kabarık eteklerle şahane bir görünüm sağlıyor. Aplike ve tüllerin bir arada çok iyi bir bütün sağlayan , sırt dekolteli gelinlik modelleri ile tam bir yıldız gibi parlıyor.  Bu yılın gelinlik modasında öne çıkan detaylar arasında motifler yer alıyor. Yüksek teknoloji dantel aplikelerin yanında, metal ve altın işlemelerle oluşturulan motifler de, gelinliklere bambaşka bir görünüm kazandırıyor. Koleksiyonun uzun dantel kollu gelinlik modelleri de oldukça dikkat çekici tasarımları arasında… Dantel veya dantel aplikeli şeffaf tül kumaşlar ile kısa, uzun ya da truvakar kollar, omuz ve göğüs kaplamları son derece çekici görünüm sunuyor. İnce, zarif dantel ve tül kumaşlar gelinliklerin, boyun kısmını sararken tamamlamak için bolero veya pelerin kullanılan straplez modellerde farklı kullanım imkanı sunmalarıyla tercih nedeni şekline geliyorlar. Alışılagelmişin haricindeki kısa gelinlikler de modern gelinlerin öncelikli tercihleri arasında…

Bu yazı 1301 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM