Merdiven Altı Depolama Alanları

Paylaş
 

Günümüzde fonksiyonel mobilya ve tasarımlar sadece küçük mekanlar için tercih edilen ve makanda geniş alanlar oluşturan bir seçenek olmaktan çıkıp, mekan ne kadar büyük olursa olsun sıra dışı kullanım alanı oluşturduğu için dekorasyon tarzı tutkunlarının bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Özelikle bu tarz mobilya seçenekleri hem tasarımı hemde fonksiyonel bir kullanımı bir araya getirdiği ve en çok da farklı bir görünüm için tercih edilmektedir.Bugün ki konumuzda merdiven altında ki atıl kalan boşlukların tasarımla buluştuğu görseller ile hayal gücünün nelere kadir olduğunu göreceğiz.Genellikle çok katlı evler için kullanılan bu tarz merdiven altı depolama alanları ile hem iç mekanın her bir metre karesini değerlendirmiş hemde görsel bir şıklığı yakalamış oluyoruz.

RESİMLERİ DAHA DETAYLI GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜZERLERİNE TIKLAYINIZ…

Maalesef ki ülkemizde merdiven altı depolama denince aklımıza ilk gelen en fazla kiler ve depo olarak kullanılmasıdır. Oysa ki yurt dışında merdiven altı için tasarlanan muhteşem fikirler üretilmektedir. Merdiven altı boşlukları, kitaplıktan tutun banyo dekorasyonu olarak bile dizayn edilmiştir. Galerimizde ki görsellerde ilgi çekici bir diğer merdiven altı depolama ise çalışma alanı olarak tasarlanmış mekanlardır.Adeta Home ofisi andıran bu alanlar benim ilk favori seçimlerim arasında yer almaktadır. Bana sorarsanız merdiven altları küçük bir mekan gibi gözükse iyi bir performans ile harika alanlar için ideal bir mekandır.
Ayrıca bu mekanda şık ve kullanışlı bir alan tasarlamak iyi bir dekorasyon bilgisi çokça hayal gücü gerekmektedir. Özel tasarımların yer aldığı görsellerimiz de kimi zaman düşük maliyet gerektiren tasarımlar kimi zamanda fazlaca maliyete neden olacak seçenekler mevcut. Örneğin merdiven altı için tasarlanan banyo dekorasyonu hem alt yapı hemde ustalık gerektiren bir seçimdir. Oysa ki merdiven altı için tasarlanan bir kütüphane düşük bir maliyet ile dizayn edilebilir. Evet sevgili dekorasyon tutkunları gerek modada gerekse dekorasyonda en özel ve en farklı tasarımların adresi modatasarım sitemizde sıra dışı görsellerde buluşmak üzere hoşçakalın.

Bu yazı 2165 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM