2015 Gelinlik Modelleri

Paylaş
 

Tüm bayanlar güzeldir ve gelinlik her bayana yakışır ancak doğru tercihi yapana daha çok yakışır. Bu yüzden, gelinlik seçiminin doğru yapılması önemlidir. Çok beğendiğiniz bir model sizde, mankendeki veya katalogdaki gibi durmayabilir. Vücut biçimine göre doğru yapılan bir seçimle ise gelin adayı prensesler gibi olabilir. Doğru ve mükemmel bir seçim işi yarı yarıya bitirmek demektir. Kabarık gelinlik modelleri mı, düz kesim gelinlik modelleri mi, kuyruklu gelinlik modelleri mi olmalı? Tüp tipi, kraliyet tipi, balo tipi ya da prenses tipi bir gelinlik mi olmalı? Net karar veremediyseniz profesyonel bir yardım almak doğru olacaktır. Bu konuda moda evleri veya dikim evleri ile de görüşüp size yakışanın en doğrusunu bulabilirsiniz.
Burada ayrı ve önemli bir detay olarak belirtmek gerekir ki; gelinliğin seçimi kadar gelinliğin aksesuarlarının seçimi de büyük derecede önem taşır. Çünkü duvak modellerinden , çanta modelleri ve gelin ayakkabı modellerine kadar gelinlik aksesuarları, gelini ve gelinliği tamamlayıcı güzel detaylardır.

Gelinlik için mekân da çok önem taşır. Bahçe düğünlerinde daha çok çiçek kullanılabilir. Çiçekler ortamdan dolayı gelinlikle bütünlük arz eder. Büyük salonlarda, özel ışıklandırılmış ortamlarda, havuz başı gibi yerlerde yapılacak düğünlerde dantelli, taşlı, ışıltılı bir gelinlik ortama daha çok uyar.

Uygun bir gelinlik seçiminden önce elbette ki vücudunuzun hangi tipte olduğunu bilmeniz gerekiyor. Her bayanın kendine özgü bir vücut yapısı vardır. Seçilen giysiler bizim daha hoş görünmemizi sağlayabilir. En uygunu bulabilmek adına gelinlik seçiminde de bu kural geçerlidir. Bazı vücut tipleri ve bunlara göre gelinlik modellerini sıralamak faydalı olabilir.

Vücut Tiplerine Göre Gelinlik Seçimi
Dikdörtgen Tipli Vücutlar:
Bel oyuntusu çok fazla belli olmayan, omuzlar dar veya düşük kalçaya doğru düz inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanlar beli ortaya çıkaran büzgülü bir model ve omuzları daha iyi gösterebilecek kayık yaka gelinlik seçmelidir.

Armudi Tipli Vücutlar:
Bu tipteki bayanların kalçaları düşük ve omuzlarından daha geniştir. Seçtikleri gelinlik vatkalı ve kalın kumaştan dar kesim olmalıdır. Böylece omuzlarla kalçalar aynı hizada görülüp bel inceliği ortaya çıkar. Düz kesim, kemerli, geniş ve büzgülü gelinlik modellerinden uzak durmalıdırlar.

Üçgen Tipli Vücutlar:
Daha çok sporcu bayanlarda görülen bu vücut tipinde omuzlar kalçalara göre daha geniştir. Aradaki farkı kapatmak için ise üst kısımda düz kesimli ve uzun kollu gelinlik modelleri tercih edilmesi yerinde olacaktır.

Kum Saati Tipli Vücutlar:
Omuzları kalçalarıyla aynı orantıya sahip olan bayanlar ise seçimde serbesttir. Bu gruptaki bayanlara her türlü gelinlik modeli çok yakışır.

Gelinlik seçimi yaparken genel olarak şunları da dikkate almalısınız:

* Düz karınlı ve küçük göğüslüyseniz düz kesimli bir gelinlik seçebilirsiniz.

* Göbeğinizden şikayetçi olmanız durumunda A-tipinde gelinlikler uygundur.

* Sırtınızın güzelliğine inanıyorsanız, sırtı bele kadar açık olan bir gelinlik de seçebilirsiniz.

* Kısa boyluysanız önü V-kesimli bir gelinlik boyunuzu olduğundan uzun gösterir.

* Uzun boyluysanız etek boyları çok kısa olmadan her model yakışır.

Bu yazı 981 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM